Patrně jediný způsob, jak si zachovat zdraví, je jíst, co ti nechutná, pít, co se ti oškliví, a dělat co se ti nechce.   (Mark Twain)

   Co škodí
Acidobazická (ne)rovnováha Cizorodé látky Patogenní organismy Strava Emoce  
 
  Při naší činnosti používáme spektrum především empirických metod (tedy metod vycházejících ze zkušeností a třeba i po staletí ověřovaném působení) k tomu, abychom změnili to, co není, jak by mělo být - tj. příčiny a narušení dráhových vazeb souvisejících s vnějšími i vnitřními negativními projevy a dopady a to jak ve fyzické tak i mentální rovině.

 

 Acidobazická (ne)rovnováha

Říká se "Košile bližší než kabát" a smyslem tohoto rčení je snad stanovení jakési hierarchie na žebříčku hodnot. Jak košili, tak i kabát, si však pořizujeme především proto, abychom poskytli ochranu i komfort tomu nejdůležitějšímu uvnitř. Košili i kabátu při soustavném nošení, čas od času, dopřejeme nutnou údržbu - však to důvěrně známe. Jakou údržbu však poskytujeme tomu nejdůležitějšímu? ... více zde.

 Cizorodé látkyChemtrails nad Místkem

Člověk je neuvěřitelně činorodý tvor. Ale každá mince má dvě strany ... a tak se potýkáme, čím dál více, s důsledky lidské činnosti. Vytloukáme klín klínem, a nezřídka podléháme důsledkům vlastní činnosti, anižbychom si to uvědomovali, a viníky hledáme všude jinde, jen ne u nás samotných ... a tak nám mnohdy unikají souvislosti a nezřídka jsou ty známé před námi důmyslně tajeny a kamuflovány. To čemu pak podléháme je mnohdy nečekaný vedlejší produkt - nečekaný efekt, ale jak se zdá nezřídka i jasný úmysl se zcela konkrétním cílem. Proto je dobré vědět ... abychom nezašli jako kvasinky při alkoholovém kvašení, které nakonec zahynou v alkoholu který si samy vyprodukovaly. ... více zde.

 

 

 Patogenní organismy

Všechno živé ve světě, který známe, se snaží přežít a zachovat svůj druh. Bohužel pro nás nezřídka i na náš vlastní účet. Jsme tak často zdrojem potravy, životním prostředím i bojištěm o záchovu pro tyto maličké organismy - a pak se sami potýkáme se zvládáním projevů jejich činnosti, nečinnosti i umírání. ... více zde.

 
 

 Strava

... text se připravuje

 
 

 Emoce

... text se připravuje