„Jsou dvě hlavní příčiny nemocí: 1.Přítomnost znečišťujících chemických látek v těle 2.Přítomnost parazitů, bakterií a virů (a jejich vývojových stádií) v těle“.  (Dr. Hulda Regher Clark)
HERBALISMUS ELEKTROHERBALISMUS F-SCAN3 OBERON EFT ODBLOKY
 

   Herbalismus

Bylinkářství je staré jako lidstvo samo. Od věků lidé hledali v bylinkách sílu a uzdravení.  Sbírali květy, listy či kořeny rostlin a informace o jejich účincích si předávali z generace na generaci. Ale je dost dobře možné, že léčivé účinky bylin objevily před člověkem zvířata. Vždyť i dnes můžeme pozorovat  jak volně se pasoucí zvířata dokáží rozponat, která z bylinek jim pomůže. Dnešní doba je jakýmsi návratem k přírodě a lidé se stále více vrací k bylinkám. 

  Chancapiedra EnyrgyDrtič kamenů
Našemu jorkšírkovi je 12 let a zhruba ve 4 letech se najednou začal doma počurávat.  Veterinární vyšetření odhalilo kámen v močovém měchýři. Následovala operace a sní spojené stavy, které se dotkly celé rodiny. Problém se vyřešil, ale bohužel nám nikdo neřekl, proč kamínek vznikl a co dělat, aby se to už neopakovalo. Uplynulo 7 let a loužičky se začaly objevovat znovu. Nechtěli jsme pejska vystavit další operaci a tak jsme se rozhodli vyzkoušet čaj „drtič kamenů“ – Chanca Piedra od Energy. První týden se pejsek začal počurávat ještě víc, další týden však loužiček ubývalo a na konci třetího týdne problém vymizel.  S tímto „čajem“ máme úžasné zkušenosti - známým vymizely kamínky v ledvinách, ustávají žlučníkové záchvaty.
 
  Chanca Piedra (Phyllanthus niruri)
Je nenápadná bylina, vyskytující se v tropických oblastech celého světa. Divoce roste v Indii, jihovýchodní Asii, tropické Africe a Americe. Původně pravděpodobně pochází z deštných pralesů kolem Amazonky. Nejlepší léčebné účinky mají ovšem ty rostliny, které rostou ve vysokých nadmořských výškách nad 3 000 m. n. m. Jednou z takových oblastí je i Peru, odkud právě pochází Chanca Piedra od Energy.
Phyllanthus niruri má diuretické, spazmolytické a celkově výrazné protizánětlivé účinky. Snižuje krevní tlak, hladinu cukru v krvi a posiluje funkce jater. Výrazně pak působí přednostně na urogenitální trakt. Chanca Piedra je tedy především známa pro své schopnosti odstraňovat močové a ledvinové kameny, a to díky svým spazmolytickým a diuretickým účinkům. Uvolňuje hladké svalstvo a podporuje vylučování moči, kaménky tak za kratší či delší dobu opustí tělo přirozenou cestou. Chanca Piedra ale působí nejen jako důmyslný bylinný chirurg, účinně totiž kaménky všeho druhu rozpouští a preventivně brání jejich vzniku díky schopnosti odbourávat kyselinu močovou. Tato schopnost má za následek rovněž i pozitivní vliv na řadu kloubních onemocnění (dna, revmatismus) a bolesti kloubů, které s usazováním krystalků kyseliny močové přímo souvisejí.
Ale zpět k urogenitálnímu traktu. Z Chanca Piedry budou mít užitek nejen všichni, kteří trpí tvorbou kaménků všeho druhu, ale daleko větší skupina těch, kteří mají zkušenost s častými infekcemi močového měchýře, muži se záněty prostaty a ženy se sklonem k vaginálním infekcím. Tato bylina byla po generace užívána americkými indiány jako účinný lék na všechny problémy urologického charakteru a rovněž také na žlučové kameny.
Západní věda posléze laboratorně potvrdila mimořádnou schopnost Phyllanthus niruri podporovat správnou činnost a regeneraci jater i u velmi vážných případů infekční žloutenky typu B. Podpora činnosti jater souvisí s pozitivním vlivem Chanca Piedry na trávení, zejména pak trávení tuků. Protizánětlivé účinky čaje lze ovšem použít tím nejširším způsobem od zánětu jater a ledvin, přes žaludeční a střevní infekce až po “obyčejná” nachlazení. (magazín Vitae 2011/02)
 
     
  Kostival by Meavita  Co z bylinek právě kvete ... mimo jiné (21.5.2016 - přehrada Olešná, u Frýdku-Místku)  
  Hluchavka nachová Bez by Meavita  
  Kohoutek luční Vlaštovičník