Lékaři předepisují léky, o nichž toho málo vědí – proti nemocem, o nichž vědí ještě míň – lidem, o jejichž stavu nevědí vůbec nic.  (Voltaire)
IRIDOLOGIE DARKFIELD F-SCAN3 OBERON  INTUITIVNÍ ANALÝZA

  Darkfield mikroskopie

  Drobná kapička kapilární krve, umístěná mezi sklíčky a vložená do mikroskopu ... a pak se nestačíte divit. Je to stejně tak úžasné jako pohled teleskopem do vesmíru, ale s daleko větší dynamikou - prostě to tu žije (tedy ve většině případů). Bílé krvinky jako kosmické lodi proplouvají mezi palnetkami červených krvinek a sbírají neúnavně asteroidy poletujících bakterií, ... člověku se až tají dech - úžasné.
 
  náš darkfield    Darkfield mikroskopie je speciální technika mikroskopie, která se bohužel v současných laboratořích zatím prakticky nepoužívá. Nepíše se o ní ve skriptech ani učebnicích a málokterý "profesionál" vůbec ví, že existuje. Je to technika, které se také říká mikroskopie v temném poli, nebo též v zástinu. Umožňuje vidět to, co při běžné mikroskopii není pozorovatelné. V živém vzorku lze pozorovat anomálie buněk, čistotu mezibuněčného prostoru, probíhající procesy jako je pohyb bakterií a jiných patogenních organismů, něktré fyziologické procesy a podobně.

   V září 2013 jsme pořídili nový mikroskop s maximálními parametry. Všechny používané objektivy jsou Planachromatic Infinity a s použitými okuláry můžeme aktuálně dosáhnout až 3000x optického zvětšení.

   Neméně podstatným parametrem je úrověň digitalizačního zažízení, zde používáme UCMOS kameru s nativním rozlišením 14MPixel (14 miliónu obrazových bodů) a to ve spojení s pracovní stanicí DELL Precision Workstation.